Nawet biura wirtualne potrzebują rzeczywistych zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy
Robotnicy wzywają dzisiaj do strzałów. Mogą pracować w domu, w Starbucks, w technicznym autobusie lub, ośmielę się powiedzieć, nawet przy swoim biurku. Pracodawcy mają do czynienia z różnymi sytuacjami w każdym z tych scenariuszy pracy, a bezpieczeństwo jest tam na górze, jeśli chodzi o obawy. Biorąc pod uwagę wszystkie opcje miejsca pracy, których dziś oczekują pracownicy, stworzenie miejsca pracy, które zachęca i dba o bezpieczeństwo, może wydawać się zniechęcające. Ale wirtualne bezpieczeństwo pracowników nie oznacza, że pracodawcy powinni ograniczać opcje w miejscu pracy - powinni je stosować.
Oto trzy klucze, które musisz zrozumieć, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim wirtualnym pracownikom.
1. Zidentyfikuj ryzyko.
Twoi pracownicy muszą być bezpieczni niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, niezależnie od tego, czy pracują w domu, w biurze, czy dojeżdżają do pracy autobusem technicznym. Firmy technologiczne o różnych kształtach i rozmiarach mogą nie być świadome, że ich prawnym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników niezależnie od miejsca ich pracy. Wszystkie firmy muszą posiadać politykę uwzględniającą różne rodzaje ryzyka, w tym ergonomię i inne urazy związane z pracą, a także dotrzymywać kroku stale zmieniającym się globalnym przepisom dotyczącym środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa (BHP), które różnią się w poszczególnych regionach w skali globalnej.
Branża technologiczna od lat przeżywa gwałtowny rozwój, który spowodował konieczność zwiększenia liczby pracowników poza typowymi biurami w jednym budynku. Świadczy o tym bardzo elastyczna (lub często nieobecna) polityka pracy w domu prowadzona przez gigantów z branży, takich jak Google, Facebook i HP, a także startupy, takie jak Airbnb i Foursquare, co odzwierciedla szybko rosnącą wielkość firm i potrzebę zróżnicowanego i rozproszonego kampusu.
Brak prewencyjnej obrony przed zagrożeniami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy może spowodować, że przedsiębiorstwa będą musiały stawić czoła pozwom sądowym o obrażenia ciała oraz naruszeniom przepisów, które mogą mieć wpływ na wynik finansowy. Co najważniejsze, utrwala to leseferystyczną kulturę złej gotowości i reaktywności na zagrożenia, których należy aktywnie unikać, zanim przerodzi się ona w powszechne problemy kadrowe.
Na pierwszy rzut oka, koszty te mogą wydawać się mniej poważne, ponieważ przedsiębiorstwa zakładają, że ubezpieczenie odszkodowawcze będzie je chronić, ale jest to dalekie od całkowitych kosztów. Koszty administracyjne, koszty leczenia, straty płac i wydajności pracy, koszty nieubezpieczone i inny wpływ na sumę bilansową firmy w dolarach rocznie na poziomie krajowym w różnych branżach. Najbardziej dotknięte są szybko rozwijające się firmy, które jeszcze nie wdrożyły standardów EHS dla swoich wirtualnych pracowników.
Ukryte koszty dla marki i reputacji firmy przy rekrutacji nowych pracowników mogą być jeszcze wyższe, jeśli firma jest postrzegana jako mająca leseferystyczne podejście do bezpieczeństwa pracowników. Aby tego uniknąć, należy zastanowić się, jakie ryzyko można zaplanować.
2. Opracowanie i wdrożenie procedur.
Aby rozpocząć walkę z zagrożeniami dla pracowników wirtualnych, ważne jest, aby zidentyfikować i zrozumieć nie tylko zagrożenia dla pracowników wirtualnych, ale także problemy nękające pracowników biurowych. Zagrożenia te mogą wynikać ze złej ergonomii stanowiska pracy, braku szkoleń z zakresu bezpieczeństwa lub niewłaściwego sprzętu do wykonywania przydzielonych zadań.
Niezależnie od tego, czy w rękach pracowników pojawiają się pęknięcia naprężeniowe po latach nieprawidłowego użytkowania sprzętu, czy też poślizgnięcie się dysku podczas wyjazdu z autobusu technicznego w drodze do siedziby głównej, identyfikacja tych zagrożeń i problemów pozwala na cofnięcie się, przyjrzenie się trendom i opracowanie rozwiązań. Dzięki lepszemu zrozumieniu istniejących problemów, będziesz w stanie ustalić priorytety napraw w oparciu o najbardziej rozpowszechnione, najbardziej szkodliwe problemy nękające całą siłę roboczą.
Czasami te zagrożenia są rozwiązywane za pomocą prostych środków naprawczych. Opracowanie zasad instalowania właściwego i znormalizowanego sprzętu we wszystkich biurach domowych może pomóc w zapobieganiu problemom związanym z ergonomią lub urazami tkanek miękkich. Wymóg szkoleń w zakresie bezpieczeństwa dla wszystkich pracowników jest integralnym narzędziem zmniejszania ryzyka związanego z BHP w zespołach wirtualnych i biurowych.
3. Pielęgnować kulturę bezpieczeństwa.
Chociaż sama polityka i szkolenia są użytecznymi metodami ochrony pracowników wirtualnych, przedsiębiorstwo musi osiągnąć świadomość na wszystkich poziomach, od pracowników wirtualnych aż po dyrektora generalnego, aby stworzyć kulturę bezpieczeństwa. Zmniejsza to nie tylko ryzyko, zanim rozkwitnie ono w kierunku problemów prawnych, ale także pozwala skupić się na bezpieczeństwie, które przekłada się na cele biznesowe, przyciągając i zatrzymując największe talenty technologiczne.
Częścią tworzenia tej kultury jest prowadzenie otwartego dialogu z pracownikami, zrozumienie ich potrzeb i dostosowywanie się do pojawiających się problemów. Należy wyznaczyć zaufanego i doświadczonego partnera, który jest na bieżąco ze wszystkimi mandatami regulacyjnymi i ryzykiem specyficznym dla branży, aby pomóc w zapewnieniu, że wszystkie środki BHP są właściwie wdrażane, a ludzie są rzeczywiście w stanie rozwijać się w pracy.
Uświadamianie i reagowanie na rosnący ból związany z rozwojem firmy pomaga budować kulturę bezpieczeństwa i pozwala firmom rozwijać się we własnym tempie i tworzyć kulturę, która jest naprawdę ich własna.