4 Wskazówki dotyczące sposobu, w jaki pracownicy mogą poradzić sobie z bólem pleców

Coraz więcej pracowników decyduje się dziś na pracę w zaciszu własnego biura. Chociaż ten rodzaj pracy ma tę zaletę, że jest w zasadzie pozbawiony ryzyka, istnieją pewne problemy zdrowotne, które mogą się z tego powodu rozwijać. Jeśli Twoje zadania wiążą się z intensywnym użytkowaniem komputera, to na dłuższą metę może dojść do uszkodzenia wzroku. Jednak najczęstszą bolączką w tej dziedzinie jest ból pleców.

CO NALEŻY ZROBIĆ

Chociaż korzystanie z tradycyjnej opieki zdrowotnej wiąże się zawsze z opieką z medycznego punktu widzenia, w ostatecznym rozrachunku jesteś strażnikiem swojego własnego dobrobytu. Dlatego też, nie tylko pracodawca, ale i ty jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo w pracy. Ale jakie niebezpieczeństwa może mieć ktoś, kto spędza dzień w biurze?

Statystyki pokazują, że aż 80% światowego populacja doświadczyła lub doświadczy tej dolegliwości w pewnym momencie swojego życia. Na szczęście są pewne rzeczy, które można zrobić, aby w tych okolicznościach jak najlepiej chronić swoje zdrowie. Oto cztery wskazówki, jak pracownicy mogą przezwyciężyć problemy z bólem pleców.

1. MNÓSTWO KRÓTKICH PRZERW
Przerwa

Kiedy siedzisz cały dzień, najlepszym wyjściem jest podjęcie

krótsze przerwy częściej. W rzeczywistości, zalecaną ilością powinna być 5-minutowa przerwa na każdą godzinę pracy. Upewnij się tylko, że przestrzegasz przepisów dotyczących czasu pracy określonych w umowie.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy codziennie jedzą lunch przy biurku, zamiast robić sobie godzinną przerwę, aby gdzieś pójść, to staje się to jeszcze bardziej istotne. Długie przerwy, które rzadziej się zdarzają, są na dłuższą metę szkodliwe, więc upewnij się, że pozwalasz kręgosłupowi na odpowiednią ilość regeneracji.

2. ĆWICZENIA PRZY BIURKU
Napięte mięśnie są główną przyczyną bólu lędźwiowego w gabinecie. I im więcej czasu spędzisz przy biurku, tym gorzej będzie się czuć z czasem.  Na szczęście nie musisz zbaczać z drogi, by się zrelaksować. Możesz wykonywać kilka prostych ćwiczeń, zachowując przy tym stały przepływ pracy.

Kołysanie miednicy w przód i w tył podczas przechylania bioder jest t

najłatwiejszy i najbardziej odpowiedni w tej sytuacji mini trening. Spowoduje to rozluźnienie okolicy i złagodzi niektóre dyskomfort, który odczuwasz. Jednak dla długotrwałych korzyści, będziesz potrzebował odpowiedniego wsparcia. A mówiąc o tym, następną rzeczą, o którą powinieneś poprosić jest...

3. WŁAŚCIWY MEBEL

Posiadanie wysokiej jakości krzesła z odpowiednim lędźwiowym wsparciem

Port i regulowane ustawienia sprawiają, że świat robi różnicę, gdy spędzasz co najmniej osiem godzin dziennie siedząc przy biurku. Jeśli pracujesz w domu, sytuacja staje się dla Ciebie nieco łatwiejsza. Wystarczy, że zaoszczędzisz trochę pieniędzy i zainwestujesz w odpowiednie meble, gdy już wystarczająco dużo uzbierasz.

4. PRAWIDŁOWA POSTAWA

Wreszcie, co nie mniej ważne, postawa jest istotnym aspektem zdrowia kręgosłupa. Istnieje wiele czynników, które wpływają na prawidłową ergonomię biura. Krzesło powinno być ustawione na takiej wysokości, aby kolana znajdowały się na poziomie bioder lub przynajmniej blisko nich. Ponadto należy zadbać o to, aby nadgarstki były wyprostowane i znajdowały się poniżej poziomu łokci.

Ważne jest również dodatkowe podparcie lędźwiowe, które utrzymuje naturalną krzywiznę. Pomaga to w prawidłowym rozłożeniu wagi wzdłuż kości siedzącej, co w przyszłości pozwoli zaoszczędzić wiele kłopotów zdrowotnych. A jeśli masz dostępny podnóżek, upewnij się, że stopy leżą na nim płasko.

PODSUMOWANIE

Aby zapobiec, a nawet przezwyciężyć ból pleców w biurze, należy najpierw mądrze racjonować przerwy. Częstsze wykonywanie krótszych przerw jest najlepszym sposobem na rozluźnienie ciała i zmniejszenie napięcia mięśni. A jeśli dyskomfort będzie się utrzymywał, zawsze można wykonywać niewielkie ćwiczenia fizyczne w gabinecie, co jakiś czas.

Utrzymanie prawidłowej postawy siedzącej powinno być zawsze na uwadze. Dzięki prawidłowemu ułożeniu kości, ciężar ciała jest rozłożony równomiernie na całej powierzchni, co pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Ale aby wesprzeć naturalną krzywiznę kręgosłupa, dodatkowa amortyzacja lędźwiowa jest na pewno plusem.  To właśnie tutaj wchodzą w grę odpowiednie meble.

Kompleksowe wyposażenie biura odnajdziesz tutaj: https://alibiuro.pl/meble-biurowe